18.08.2011
Переступивши поріг 91-го року від дня народження, я вийшов, як кажуть спортсмени, на фінішну пряму. Мені так мало лишилося, то хоч під кінець свого життя скористаюся тим правом, яке мені дано Конституцією, - правом голосу і свободи слова, висловити яке мені ніхто не може заборонити.
РОЗДУМИ про незалежність надихнули мене на спогади прожитого тяжкого шляху довжиною у 90 років. Гірка доля супроводжувала мене все життя. Щасливе дитинство забрав голодомор, радісну юність – війна, а спокійну старість спаплюжила влада незалежної України. То як мені сприймати цю незалежність і нашу владу, яка більш прихильна до олігархів, ніж до бідних? Для мене, як і для мільйонів моїх співвітчизників, така незалежність ні до чого, а справжньої при моєму віці я вже не дочекаюся. Незалежність, на мій погляд, - це така духовна атмосфера, яка надихає людину на добрі діла і героїчні вчинки, на любов до ближнього, на щасливу родинну єдність. Незалежність – це коли кожен день свято. Це щасливе життя всієї країни, в якій люди живуть по правді й честі, у повному достатку, всі рівноправні і за законом, і за покликом серця, де сильніший допомагає слабшому, багатий – біднішому, де у всьому панує взаємоповага і любов до ближнього, незважаючи на високі чини і ранги. А ті всі, хто при владі, щоб менше турбувалися про своє черево, а мали співчуття до людей похилого віку, які в тяжкі роки війни, не шкодуючи власного життя, захищали свою країну від вічного рабства, а тепер, доживаючи віку, безнадійно чекають повернення знецінених заощаджень, які в непосильній праці пораненими руками заробляли собі на старість. Незалежність не повинна бути заплямована великою брехнею, яка є сьогодні основою української політики, тому викликає у людей недовіру до влади. Я ніколи не був членом жодної партії і жодну з них не підтримую, і все ж хотів би процитувати вислів Леніна: «Если власть потеряет доверие перед народом, ей не существовать». То що з цього приводу думають ті, хто сьогодні при владі?
Кожного року на День Перемоги ви з таким натхненням виголошуєте болючі для інвалідів війни слова про вічний борг перед тими, хто в тяжкі роки війни, не шкодуючи власного життя, захищав свою Батьківщину. То перш за все, прийшовши до влади, ви повинні були віддати нужденним інвалідам їх заощадження, а не витрачати мільярди на свої забаганки. Ви ще молоді, ще встигнете витратити на себе не один мільярд народних грошей. А ветеранів та інвалідів з кожним днем стає все менше, помирають бідні зранені солдати, не діждавшись тих кровавих грошей, на яких виросли сьогоднішні мільярдери. Так по-злодійськи пограбували своїх захисників безсердечні, душевно черстві чиновники і, не маючи ні найменшої поваги, на Свято Перемоги на всю країну у своїх промовах не забувають сказати про вічний борг. Виходить, що його недарма назвали вічним, бо обікрали нас навічно…
Анатолій ШКРЕБКО, інвалід Великої Вітчизняної війни.
м. Підгородне, Дніпропетровська область.
Залишить свій відгук