Поточний № 8 (1435)

21.11.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Вперше в Україні дослідили використання аграріями цифрових технологій 


22.08.2024

В Українському кризовому медіа-центрі команда Aggeek представила результати великого всеукраїнського дослідження «Цифрове Агро України». Воно розкриває рівень застосування понад 50 цифрових технологій та рішень, а також демонструє популярність брендів у сегментах навігації, Farm Management систем, створення карт-завдань, точного висіву тощо. 
Як зазначив СЕО Aggeek Станіслав Шум, дослідження дуже важливе для розвитку українського сільського господарства, тому що це перший раз, коли було досліджено застосування цифрових технологій на всіх етапах аграрного виробництва від планування до обробітку грунту, посіву, збирання врожаю, захисту рослин, внесення добрив і так далі. 
«Ми плануємо його робити щорічним. Це буде точкою відліку для наших подальших вимірів і воно покаже, в якому стані зараз знаходиться українське українські агровиробники», – додав він. Про те, наскільки широко охопили дослідники ринок, свідчить лише одна цифра – загальна площа земель, оброблюваних агрокомпаніями, які взяли участь у дослідженні, становить 1 млн. 155 тисяч гектарів. 
До яких висновків дійшли в Aggeek, аналізуючи результати роботи? За даними дослідження, найпопулярнішими цифровими технологіями серед українських аграріїв є застосування навігації та автопілотів. 60% аграріїв використовують ці технології. 29% застосовують моніторинг розвитку рослин за допомогою супутників. 
«Навігація дійсно є дуже поширеною технологією у сільгоспвиробників. Якщо кілька років тому були оціночні дані про те, що десь тільки третина аграріїв користується навігацією, то зараз наше дослідження показує, що десь в середньому 60% по ринку є застосування технологій навігації, використання автопілотів чи курсовказівників. Якщо взяти інноваційні компанії, то 60% з них застосовували наприклад дрони», – прокоментував Станіслав Шум. 
Під час презентації було підкреслено, що рівень застосування цифрових технологій серед інноваційних агрокомпаній ще вищий. Так, 80% інноваційних агрокомпаній використовують автопілоти, 78% інноваційних агрокомпаній застосовують посекційне відключення форсунок при внесенні засобів захисту, а 59% аграріїв дронами застосовують внесення ЗЗР. 
Організатори всеукраїнського дослідження «Цифрове Агро України» подякували партнерам, серед яких Інноваційна агроплатформа FERM, онлайн-сервіс агророзстрочки для агробізнесу WEAGRO та компанія Syngenta. Генеральним партнером дослідження виступив Райффайзен Банк. 
У своїх виступах представники партнерів звернули увагу ще на одну перевагу цифрових технологій. Робота агрокомпаній з потужними прозорими компаніями, які пропонують готові технологічні рішення, дозволяє запобігти проблем, адже вони, як правило, виникають, коли аграрій не працює в білу, а звертається до якихось неофіційних кредиторів. Через це виробники страждають від шахраів. 
«Ця проблема дійсно є. І тут в першу чергу треба працювати з співробітниками фінансової установи, – порадила директорка із залучення та розвитку відносин з клієнтами середнього бізнесу Райффайзен Банку Олександра Прохорчук. – У нас є окремі люди, які роблять вебінари, і ми пропонуємо клієнтам це абсолютно безкоштовно, бо стикаємось з тим, що бухгалтер десь там поділилась з кимось, когось допустила до свого комп’ютера, і потім вже пройшло півроку, і директор не розуміє, куди гроші ділись. Щоб уникнути таких ситуацій треба працювати зі своїм персоналом і мати нормального партнера».
Оригінал статті – на сайті Українського кризового медіа-центру:
https://uacrisis.org/uk/vpershe-v-ukrayini-doslidyly-vykorystannya-agrariyamy-tsyfrovyh-tehnologij