Поточний № 5 (1432)

24.07.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

XII сесія: пріоритети Дніпропетровської обласної ради


28.07.2022

Це вже друге пленарне засідання від початку повномасштабного воєнного вторгнення рф в Україну. Сесія відбулась дистанційно в режимі онлайн. Депутатам було запропоновано на голосування 19 проєктів рішень.
Одним з них обласна дитяча лікарня стала «Регіональним медичним центром родинного здоров’я» Дніпропетровської обласної ради».
Серед іншого депутати проголосували за перерозподіл коштів обласного бюджету. Фінансування спрямували на придбання медичного обладнання, ремонт медичних закладів, підтримку військових та спецслужбовців області.
«За рахунок трансфертів з держбюджету розподілили гроші на забезпечення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану, направили кошти на підтримку окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я, а також на компенсації комунальним закладам, в яких мешкають переселенці.
Перерозподілили і кошти обласного бюджету. З основного: 155,8 млн. грн. передбачено на придбання медичного обладнання, 120 млн. грн. – субвенція місту Дніпру для проведення поточного ремонту в закладах вторинної медичної допомоги.
Крім того, на підсилення потреб оборони області передбачено більше 283 млн. грн. Ці кошти направлені Центральному територіальному управлінню Нацгвардії, Головному управлінню Національної поліції в Дніпропетровській області, силам ТрО та для захисту співробітників Головного управління ДСНС Дніпропетровщини.
Вдячний обласній військовій адміністрації та її очільнику Валентину Резніченку за взаємодію. Разом ми робимо важливі сьогодні справи», – розповів голова обласної ради Микола Лукашук.
Депутати внесли зміни до програми соціально-економічного розвитку Дніпропетровщини, якими передбачили можливість фінансування реконструкцій, капітальних та поточних ремонтів укриттів, бомбосховищ, захисних споруд в установах, організаціях та на підприємствах бюджетної сфери і у багатоквартирних житлових будинках області.
Зміни до програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій передбачають можливість усунення аварій внаслідок надзвичайних ситуацій, в тому числі пов’язаних зі збройною агресією російської федерації в житловому фонді, бюджетних установах, закладах незалежно від форми власності.
Про захист правопорядку та безпекову ситуацію у Дніпропетровській області розповів Володимир Богоніс, заступник начальника головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області:
«Безпека громадян – найбільший важливий пріоритет сьогодні. У нас найчисленніший правоохоронний гарнізон у державі – це 11 тисяч правоохоронців. За перше півріччя 2022 року рівень злочинності знизився на 35%, майже у 2,5 рази зменшилась кількість грабежів, у 1,5 – злочинних нападів, у 3,5 – крадіжок із помешкань громадян».
Також зі звітом виступив керівник рятувальної служби Андрій Кульбач. Він зазначив, що за час воєнних дій понад 150 російських ракет поцілили по області, більше 100 споруд зруйновано, більше 1000 – пошкоджено. Загалом ДСНС здійснили 940 виїздів, пов’язаних з воєнними діями. 220 – на ліквідацію сучасних вибухонебезпечних предметів, понад 4000 боєприпасів.
«З перших годин війни весь особовий склад ми перевели на посилений режим чергування. І зараз усі рятувальники працюють з ризиком для життя, регулярно виїзжаючи на ліквідацію наслідків атак агресора», – зазначив Андрій Кульбач, начальник головного управління ДСНС в області.