Поточний № 4 (1431)

17.06.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Як контролювати тиск аби мінімізувати ризик інсульту 


07.11.2022

Гіпертонічна хвороба – одна з найпоширеніших у світі.
На Дніпропетровщині на неї страждає майже 70% населення.
По допомогу до лікаря звертається тільки половина з них.
Та якщо проблему ігнорувати, наслідки можуть бути
надскладними. Один з ймовірних – інсульт. Як вирахувати
свій тиск та хто у групі ризику, розповіли у департаменті
охорони здоров’я Дніпропетровської ОВА.  
«Маємо в області майже вісім тисяч інсультів на рік. Найчастіше – це ускладнення гіпертонічної хвороби. Тиск треба контролювати. Знаєте, що він підвищений, ведіть щоденник. Двічі – тричі на день вносьте туди свої показники. Це допоможе підібрати «золотий» стандарт лікування», – пояснює експертка з кардіології департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОВА Алла Гуленко.
Тонометр показує 140 на 90 і вище, час звернутися до лікаря. Пані Надія на свій тиск уваги не звертала, аж поки не почалися головні болі, нудота та запаморочення. Пережила жінка і не один кризовий момент. Після – вирішила звернутися по медичну допомогу.  
«Вже протягом дев’яти років кожні два місяці приходжу на прийом до сімейної лікарки. Для профілактики. Вона коригує курс лікування. Медикаменти, що прописує, отримую безкоштовно за програмою «Доступні ліки», – ділиться мешканка Підгородного Надія.    
Нестабільний тиск – проблема не тільки людей старшого віку. За останні роки хвороба помолодшала.
«Причин тому багато – хронічна втома, стрес. Раніше це були пацієнти старше п’ятдесяти років. Нині у мене є удвічі молодші, які спостерігаються з артеріальною гіпертензією», – розповідає сімейна лікарка однієї з амбулаторій Дніпропетровщини Віра.
Щоб запобігти гіпертонічній хворобі, варто дотримуватися здорового способу життя. Відмовитися від шкідливих звичок та займатися спортом. Якщо вже з тиском є проблеми, треба дотримуватися медикаментозного лікування.
«Гіпертонічну хворобу можна контролювати. Допоможе у цьому дисциплінований прийом препаратів на регулярній основі. Це гарантія того, що людина зможе уникнути таких ускладнень, як інсульт. Про разову крапельницю чи експрес-курс лікування тут не йдеться», – резюмує Алла Гуленко.
Аби визначити свій тиск, треба заміряти його на обох руках. По три рази на кожній, з перервою у три хвилини. Потім вирахувати свою норму. Допомогти із цим може лікар. Експертка додала: контролювати артеріальний тиск треба починати вже після 30 років.