Поточний № 5 (1432)

24.07.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Як приготувати вино з винограду ?


07.09.2012

Цього року став плодоносити мій виноград. Причому його скільки, що можна не лише наїстися, а й пустить на сок та вино. Чи не підкажете, як те вино зробити?
Микола Клімаковський, сел.Затока, Одеська обл.


ОСОБЛИВОГО якогось секрету в приготуванні вина з винограду немає. Це один з найпоширеніших і найстародавніших рецептів напоїв на землі. В давнину виноградне вино замінювало людям решту практично всіх напоїв, оскільки і вода, і соки мали звичай псуватися, адже ні пастеризації, ні холодильників ще не було. Але не забувайте, що вино тоді пили дуже сильно розбавленим. Фактично, у воду додавали трохи вина, щоб вона не псувалася.

ОТЖЕ, САМ РЕЦЕПТ
Перше, що необхідно зробити - це правильно підготувати ягоди. Виноград потрібно відокремити від китиць і ретельно перебрати. Якщо у вино потраплять гнилі, зіпсовані або червиві ягоди, воно само стане гнилим, зіпсованим або червивим.
Мити ягоди особливо не потрібно, тільки якщо вони брудні. На шкірці винограду багато різноманітних грибків, які сприяють бродінню. Ретельно вимитий виноград бродить гірше.
Наступний етап - “тиснення” ягід. Ви, звичайно, знаєте, що справжні винороби тиснуть ягоди ногами. Отже, теж можете спробувати. І боятися тут нічого. Головне - щоб ноги були чистими. Інші способи - качалкою в емальованій каструлі, соковижималкою. Головне, щоб кожна ягідка виявилася роздавленою і щоб в сік, що вийшов, не потрапили додаткові забруднення. Також не рекомендується користуватися металевим, не емальованим посудом і металевими засобами для давлення ягід.

БРОДІННЯ
Наступний етап - бродіння. Сік, що вийшов, потрібно перелити в скляні бутлі, знову ж таки, чисті. За бажанням, можете сік заздалегідь процідити, тобто видалити з нього мезгу (шкірку і м’якоть роздавлених ягід). В цьому випадку у вас вийде біле вино, навіть якщо виноград був червоним. Але знайте, що набагато корисне для організму вино, приготовлене без видалення шкірки і кісточок винограду.
Наливаючи сік в бутель, не наливайте його до шийки! Вину потрібне місце, щоб “грати”. Залиште десь третину або чверть об’єму порожньою. Далі бутель потрібно заткнути пробкою з протягнутою в неї трубкою. Абсолютно необов’язково, щоб трубка ця була товстою. Можна, наприклад, узяти трубку від крапельниці, її можна придбати в аптеці. А товстою голкою легко буде проткнути пробку.
Далі другий кінець трубки потрібно опустити в банку з водою. Робиться це для того, щоб з вина в процесі бродіння виходив газ, але назад, всередину, газ поступати не міг. Це називається водним затвором або водним замком. Отже, повторю ще раз, як потрібно закупорювати бутель для бродіння: у пробку протягується металева трубка (скажімо, голка від крапельниці), протягується вона наскрізь, через неї повинен виходити газ. На зовнішній стороні пробки, тій, яка буде обернена вгору, на металеву трубку натягується гнучка трубка, другий кінець цієї трубки опускається у воду. На внутрішній же стороні пробки до трубки нічого не кріпиться.
Отже, опустивши кінець трубки у воду ми з вами добилися того, що через трубку в бутель не поступатиме повітря. Але повітря може поступати і через саму пробку! Тому пробку нам потрібно загерметизувати. Для цього потрібно узяти свічку, запалити її і облити воском всю пробку разом з краями бутля і з’єднаннями трубки.
Тепер можна відправити бутлі бродити де-небудь в прохолодному місці, скажімо, в підвалі гаража, дачі, заміського будинку. А якщо вина не багато, то можна і в холодильнику. Головне, щоб температура була біля +5°С. В принципі вино може бродити і при вищій температурі, але результат буде непередбачуваний.
Як тільки весь осад осяде, а в банках перестануть з’являтися міхурки, молоде виноградне вино готове. Це відбудеться через 2-3 місяці. Потім його ще потрібно дуже обережно профільтрувати: перелийте його з бутлів, але обережно, не трусіть, щоб не піднімати «осад».