Поточний № 8 (1435)

21.11.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Які яблука саджати?


26.09.2024

Папіровка. Літний сорт. Розміри дерева – середні. Вага плодів становить 80-100 г. Дозріває на початку літа. Плоди Папіровки зберігаються та транспортуються погано. Папіровка є аналогом сорту Білий налив.  Плодоношення – ерез  3-4 роки.
 
Слава переможцям. Осінній сорт та сильноросле дерево. Плоди важать 120-145 г, а врожай з одного дерева може досягати 200 кг. Врожай починають збирати у другій половині серпня. Плодам необхідно дати «відлежатись» близько 10 днів. Це надає їм гарного смаку. Плоди можуть зберігатись до 1,5 місяця. Плодоношення настає на 3-4 рік.
 
Лігол. Зимовий сорт, стійкий до хвороб. Плодоношення починається рано, а плоди великі (350-400 г). Збирати врожаю сорту розпочинають наприкінці вересня. Плоди зберігаються до травня. Урожай добре транспортується.
 
Росавка. Пізньозимовий сорт яблук. Дерево сильноросле. Плоди важать 180-280 г. Урожай знімають наприкінці жовтня. Яблука вживати бажано через 1,5 місяця. Урожай добре зберігається до липня і має хороші транспортабельні характеристики.
 
Катерина. Дерево середньоросле. Плоди сягають 190 г. Урожай збирають у жовтні, вживають з жовтня по червень.
 
Пінова. Дерево середньоросле. Плоди сорту  важать до 200 г. Сорт стійкий до «перевантаження» врожаєм і  хвороб. Урожай вживають з листопада до середини травня. Пінова дає плоди вже на другий рік після посадки саджанців.
 
Ренет Семеренка. Дерево високоросле. Плоди Ренету важать близько 150 г , мають хорошу лежкість. Плодоносить через 4-5 років. Має хорошу стійкість до вітру.
 
Голден Делішес. Дерево середньоросле. Зимовий сорт. Плоди важать 150-180 г. Голден Делішес починає плодоносити на другий-третій рік після посадки. Урожай збирають у жовтні. Плоди вживають з листопада по квітень.
 
Кальвіль сніговий. Дерево сильноросле. Зимовий сорт. Плоди важать 120-250 грам. Урожай збирають наприкінці вересня. Яблка зберігаються до лютого, але погано транспортуються
 
Грані Сміт. Дерево високоросле. Зимовий сорт яблук. Плоди 180-200 г, з кислинкою. Збір врожаю — вересень-жовтень, зберігаються до 7 місяців. Сорт стійкий до борошнистої роси. Хороша транспортабельність плодів.
 
Флоріна. Зимовий сорт. Дерево середньоросле. Вага плодів 150-140 г. Плодоносить на третій-четвертий рік. Високостійкий до парші. Урожай збирають у жовтні, вживають з січня. Плоди зберігаються до квітня-травня. Добре транспортуються.
 
Граф Езо. Дерево сильноросле. Плоди сорту великі і в діаметрі досягають 8-9 см, зберігаються до травня. Збирають врожай у жовтні. Плодоносить на третій-четвертий рік. Зимовий сорт.
 
Скіфське золото.Дерево швидкоросле. Вага плодів 170-190 г. Урожай збирають наприкінці вересня - початку жовтня. Осінньо-зимовий сорт. Вживати плоди краще у свіжому вигляді, соках. Сорт стійкий до парші.
 
Канділь Сінап. Дерево сильноросле. Вага плодів дуже велика - від 180 до 260 г. Урожай збирають у вересні. Дерево росте довго й цвіте пізно. Ранньо-зимовий сорт.
 
Груша Киргизька зимова. Сорт не вражається попелицями та медяницями. Плоди (220-250 г) дозрівають нерівномірно, збирають у кілька прийомів. Урожай вживають з листопада по березень. Плоди добре лежать і транспортуються. Оскільки на початку розвитку пагони ростуть вертикально — їх потрібно розсувати по кутом і при цьому не обрізати.
 
Вікторія осіння. Літній сорт. Дерево середньоросле. Вага плодів — 200 - 250 г. Сорт стійкий до парші. Плодоносить на 5-6 рік.
 
Любимиця Клаппа. Осінній сорт. Дерево середньоросле. Плоди сягають 200-220 г, можна консервувати. Дуже хороші відгуки за смаковими якостями, плоди зберігаються до 10 днів, плодоношення настає на 5-7 рік.
 
Янтарна. Пізньоосінній сорт. Дерево середньоросле, плоди великі (230-250 г). Стигне до кінця вересня, плоди лежать до грудня, плодоносить на 5-7 рік, стійкий до хвороб.