03.07.2019
Літо частує нас своїми особливими дарунками. Однак червень вже промайнув, і, на жаль, скоро це все закінчиться. А так хочеться зберегти смак літа якомога довше! Для цього є декілька способів, і ми розкажемо тобі про них детальніше.
ВИПРОБУВАННЯ ХОЛОДОМ
Заморожування ‒ найкращий і найшвидший спосіб зберегти зовнішній вигляд ягід та їх поживну цінність. Однак заморозити ягоди ‒ це не значить просто закинути їх в морозилку та забути. Є декілька нюансів.
Спочатку плоди треба підготувати ‒ вимити і висушити. Потім розподілити рівномірно на порції і покласти в морозильник. Краще зберігати ягоди невеликими партіями по 500-600 г, так їх потім зручніше розморожувати. Через декілька годин ягоди слід дістати і розкласти по герметичних контейнерах або пакетах і повернути в морозильник вже до холодів.
Таким чином можна заморозити будь-яку ягоду. Вітамінів і мінералів в них набагато більше, ніж в варенні чи компоті. При цьому смак і аромат ягід при заморожуванні сильно не змінюється.
ЦУКОР, ТИСК І МОРОЗ
Смородину і деякі інші ягоди перед заморожуванням можна перетерти з цукром і зберігати порціями. Особливо, якщо ягода м’яка чи дуже кисла. Так, наприклад, можна взяти полуницю, порізати на пластинки, персипати цукром. Потім викласти масу в пластиковий контейнер і поставити в морозилку.
Можна зробити й по-іншому: ягоди для заморозки пересипати цукром або цукровою пудрою, акуратно перемішати, щоб всі проміжки між ягодами були заповнені, і розкласти в контейнери.
ПІД ДІЄЮ ТЕМПЕРАТУР
Сушка ягід ‒ це ще один чудовий спосіб зберегти смак і вітамінну цінність літніх дарів. Сушені ягоди можна покласти в йогурт або додати в пиріг, приготувати з ними різні страви, зварити кисіль або компот, додати в торти і тістечка, прикрасити десерт. Для сушіння зазвичай беруть чорну смородину, чорницю, суницю, малину та інші ягоди. Всі ягоди слід ретельно перебрати і тільки потім класти в сушку. Звісно, ягоди можна сушити і на сонці, і в духовці, але саме сушильний апарат найбільш зручний у використанні.
Щоб визначити, чи готові ягоди, досить здавити їх ‒ плоди не повинні злипатися або бути крихкими. Зберігати сушені ягоди можна в скляних банках, паперових пакетах, марлевих і полотняних мішечках, в коробках.
ЖИВЕ Й СМАЧНЕ ВАРЕННЯ
Сьогодні ми знаємо, що найкорисніше те варення, що не потрібно варити. І нас це влаштовує, адже часу завжди ні на що не вистачає.
Отже, найсмачніше сире, чи як його ще називають ‒ живе варення ‒ виходить з малини, полуниці, червоної і чорної смородини, чорниці та обліпихи. Багато хто експериментує зі змішуванням смаків. Найкращий мікс ‒ полуниця або малина і жимолость. Однак можливі поєднання малини з обліпихою або калиною, з аґрусом, смородиною і чорницею.
Для варення беруть цукор у пропорції 1:1 чи 1:1,5, перетирають, кладуть в банки і ставлять у холодильник. Зазначимо, що між кришкою і ягодами має бути прошарок цукру.
ВАРЕННЯ ЗІ СМОРОДИНИ
Смородину слід очистити від гілочок, промити з водою, обсушити, пропустити через м’ясорубку або подрібнити міксером. Тепер смородинову масу треба змішати з цукром. Потім розфасувати варення в стерилізовані скляні баночки, закрити кришками і зберігати в прохолодному місці.
ВАРЕННЯ-МІКС ІЗ ЧОРНИЦІ ТА МАЛИНИ
Таке варення з яскравим смаком і ароматом сподобається всім. До того ж і чорниця, і малина ‒ ягоди дуже корисні. Отже, візьміть малину і чорницю, подрібніть їх за допомогою блендера. З’єднайте ягідне пюре з цукром. На 1 кг ягід беріть 1,5 кг цукру і простежте, щоб він весь розчинився. Варення готове. Розкладіть його в стерилізовані банки, закрийте кришками і зберігайте у прохолодному місці.
Залишить свій відгук