15.11.2012
Багато разів уже багато років мені доводилося бувати проїздом із Дніпропетровська до Полтави та навпаки у Нових Санжарах. На власні очі спостерігати, як разюче змінюється все на краще і краще це древнє селище на березі тихоплинної Ворскли. І завжди душу переповнювали тільки позитивні емоції від результату плідної праці в облаштуванні свого життєвого простору моїх земляків-полтавців.
Селище будь-якої пори охайне, сіяє різнобарвами, мов великодня писанка. Дуже приємне враження на мене завжди справляла місцева автостанція – маленька, акуратна, завжди бездоганно чиста на відміну від подібних у багатьох райцентрах України, де розкидають, хто що захоче, а прибрати нікому. Тут же відразу відпадає бажання смітити. Бо навіть громадська вбиральня зразкова. А камені-валуни по периметру території, теж декоративно розфарбовані, ніби припрошують всіх шанувати все прекрасне. Автостанція - просто чудова візитівка, так би мовити, ворота селища.
Новосанжарці по праву пишаються своїм земляком – Героєм України, державним діячем Борисом Олійником. З бігбордів гостей селища вітає не якийсь там пихатий лідер енної партій, а один із найвидатніших українських поетів. Високочолий, усміхнений. Сам Борис Ілліч висловлював не раз своє особисте захоплення по-новітньому цивілізованим виглядом Нових Санжар.
Ось, скажімо, що він недавно писав: «Новосанжарщину завжди називав своєю малою батьківщиною (світ побачив у селі Зачепилівці, закінчив там «семирічку» і перші свої вірші теж уперше надрукував у рідному краї) - і цим щиро пишаюся. Вдвічі приємніше, коли при згадці про Нові Санжари говорять: знаємо - містечко з найкращим благоустроєм в Україні. За красиві очі й «товариські зв’язки» такий статус не дають. Він - результат праці не однієї людини, а цілої громади, котра мала мудрість обрати розумного господаря (мова про селищного голову Андрія Реку – Авт.)». І далі: «Як тільки тепер не називають Нові Санжари - і райським куточком, і оазою. Жителі великих міст охоче їдуть сюди
відпочивати, вигріти кісточки на піщаних пляжах на березі Ворскли; чиновники приїздять щоб запозичити досвід».
Останнім часом до складу селища ввійшли довколишні села, та ж олійникова Зачепилівка, і Нові Санжари отримали статус курортного містечка. Справедливо. Тут є все для відпочинку тіла і душі. Вже кілька років поспіль селище перемагає у всеукраїнському конкурсі «Населений пункт найкращого благоустрою та підтримки громадського порядку» п’ятої категорії. Тільки тут можна побачити так звані екологічні карети, що, постійно об’їжджаючи, вигрібають смітинки навіть із закутків. Тут є цікаві пам’ятки та пам’ятники минувшини й сучасної непересічної доби, як-то Місце примирення, Антикризовий стовп, «Центр Європи»… Дбайливі новосанжарці плекають парк третього тисячоліття «Батьки й діти». Якщо в сім’ї народжується синочок - у парку з’являється молодий дубочок, якщо донька - струнка липонька...
Микола ШАРИЙ.
Каплиця на високому пагорбі. Начальник Новосанжарської автостанції Наталія Дмитренко:
“ У куточку відпочинку біля бусола можнай «Сільські новини» почитати».
Пам’ятник «Слава праці селянина»
Залишить свій відгук