Поточний № 24 (1211)

25.06.2018

Зцілення бджолами


14.12.2016

Сьогодні небувалого розвитку досягла фармація, яка кожного дня виставляє на продаж безліч різноманітних лікарських засобів і форм для лікування людського організму. Слід зазначити, що ці синтетичні лікарські засоби, діючи на причину захворювання, не враховують стан інших систем організму й завдають їм нищівного удару, який руйнує людське здоров’я. Подивіться, скільки довкола аптек, а які там захмарні ціни на ліки та засоби. Красиві коробочки, а що в коробочках – невідомо. Статистичні дані повідомляють, що 60% лікарських засобів – це підробка. Сьогодні, як це не буде звучати сумно, аптеки та лікарські заклади – це великий прибутковий бізнес, який поставлений на широку колію.

ЗВИЧАЙНО, у критичних випадках ми змушені звертатись до лікарень та аптек, незважаючи на колізії, які диктує нам наше буденне і бідне життя. Але часто ми забуваємо про органічні, біологічно активні засоби, які є в природному середовищі, що можуть надати значну допомогу нашому здоров’ю. Вони не мають здатності миттєво впливати на патологічні зміни в організмі, але лікують причини хвороби, а не її симптоматику. Насамперед, що дуже важливо – не впливають на функції та роботу інших органів, не руйнують людське здоров’я. Продукти бджільництва з багатим вмістом поживних та біологічно активних речовин, без сумніву, можемо віднести до найбільш значущих і ефективних засобів у профілактиці та лікуванні хвороб організму людини. Всі знають, що до продуктів бджільництва належить мед. Але те, що бджілки виробляють ще 14 продуктів, які ми можемо використовувати для збереження нашого здоров’я, і їх лікувальні властивості – не відомі. Саме через брак реклами продуктів бджільництва нашим людям мало відомо про їхні поживні і лікувальні властивості.

Наша держава входить до п’ятірки найбільших світових виробників меду (до 60-75 тисяч тонн на рік), кожний громадянин нашої держави споживає до одного кілограму меду на рік. Японці споживають 8,5 кг меду і проживають у середньому до 80-85 років, – як бачимо це на 25-20 років більше, ніж в середньому проживає середньостатистичний українець. Японія не виробляє достатньої кількості меду, маточного молочка. У нас на ринку за звичайними цукерками в неділю стоїть черга, а біля продавців меду нікого немає. Цукерки, в яких є різні барвники, смакові добавки, хімічний цукор (тому що цукор, виготовлений з буряка чи тростини, дорогий для виробника) коштують набагато дорожче, ніж кілограм меду.

З настанням теплих літніх днів пасіка приємним гулом і ароматним запахом ніби розцвітає, ввечері повітря таке духмяне, що не хочеться з пасіки йти. Бджілка, щоб дарувати людям стільки добра, здоров’я, а то сімейного прибутку, облітає щоденно всю красу, яку створив Господь, збирає нектар, квітковий пилок, інші бджілки його приймають, укладають в комірки, вентилюють, будують нові комірки, виробляють віск, годують личинки, охороняють свою домівку, роблять віск, утримають в санітарному стані своє житло і нікому не приносить жодної шкоди: ні травинці, ні билинці, ні тварині, ні людині. Про те, що бджілки значно покращують екологію, запилюють рослини, підвищують урожайність, нам відомо, але про деякі продукти бджільництва нам ще не відомо.

Так, в жовтні цього року один фітотерапевт мені розповів, як він і його знайомі позбавились деяких хвороб завдяки вживанню опроміненої бджілками води. Із його слів у жінки одного пасічника, яка хворіє на діабет, за півроку вживання опроміненої бджілками води цукор в крові знизився з 30 од. до 7,1 при постійному лікарському контролі. А деякі за місяць позбавилися від болю в суглобах й інших хронічних хвороб.

Він рекомендує питну воду і всі види напоїв: лимонади, квас, пиво – налити в скляні або пластмасові пляшки і помістити в порожній магазин над бджілками, або в порожній вулик так, щоб його віддаленість від вулика з бджілками була не більше за 0,5 метра. Опромінення краще проводити впродовж двох годин, ставити ємності на землю не рекомендується. Стінки вулика і посуду не перешкоджають «зарядці». Якщо хворі люди вживають щодня по літру такої «опроміненої» води, то спостерігається позитивна лікувальна дія. Воду не кип’ятити, оскільки при кипінні ці властивості вона втрачає. Я знаю, люди розчаровані всілякими «зарядами» води, кремами, медичними мазями, тому за мазі і креми нічого повідомляти не буду.

Але у мене і дружини діабет другого типу, і на лікування таблетками йде наших півтори пенсії. Тому я вирішив випробувати «опромінену» бджілками воду на собі.

Ніяких напоїв брати не буду, тільки воду зі свердловини і тільки в скляній тарі, банці чи пляшці. Бджілок я тримаю в павільйоні, кришок у вуликах немає. Воду для зарядки буду ставити у вуликах-лежаках за заставною дошкою, а також зверху.

В цьому році використовував тільки в жовтні і листопаді, тому про результат, на жаль, нічого повідомити не можу.

Шановні пасічники!

Пропоную в 2017 році провести експеримент. Починаючи з березня і до грудня випробувати дію цієї води на собі і своїх знайомих і про результат, яким би він не був, повідомити наприкінці року редакцію газети «Сільські новини», а хто мене знає, то пишіть мені.

Затрат на підготовку води ніяких ми не понесемо, але для людей, думаю, зробимо відкриття.

Андрій ДРОФА, лікар ветеринарної медицини, пасічник.

сел. Петриківка, Дніпропетровська область.