Поточний № 5 (1432)

21.07.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Новий законопроєкт про «економічне бронювання» 


13.06.2024

У Верховній Раді зареєстрували новий законопроєкт про «економічне бронювання» від мобілізації, який передбачає сплату військового збору за кожного працівника. Втім, незабаром депутати подадуть два альтернативних документи. Вони пропонуватимуть модель із бронюванням за рівнем зарплати у понад 35 тисяч та військовий збір для ФОП.
Про це розповів один із ініціаторів проєкту закону, голова комітету з економічного розвитку Дмитро Наталуха у Facebook. Загалом документи два – №11331, який містить у собі концепцію «економічного бронювання», та №11332 – про особливості сплати військового збору. 
За словами нардепа, концепція економічного бронювання дозволить зберегти для економіки важкозамінних спеціалістів. Вона працюватиме наступним чином.
Кожен субʼєкт господарювання має можливість забронювати працівника, сплачуючи за кожного підвищений військовий збір у 20 000 грн. на місяць;
Сплата підвищеного збору відбувається не працівником, а самим бізнесом, який самостійно визначає найбільш критичних співробітників і підтверджує це відповідними податками.
Бронювання поширюється на кожен субʼєкт господарювання, що нівелює проблему, наприклад, з неможливістю броні для представництв міжнародних компаній чи ФОПів. Останні можуть забронюватися, якщо підтвердять реальне ведення діяльності протягом останнього року.
Зазначається, що відсоткову межу заброньованих та саму процедуру визначатиме Кабмін. У проєкті закону №11332 «щодо особливостей сплати воєнного збору за бронювання військовозобов’язаних» описана механіка сплати підвищеного військового збору. Водночас на сайті Ради текстів документів поки немає.
За словами Наталухи, незабаром депутати внесуть два альтернативні законопроєкти. Вони включатимуть:
модель із бронюванням за рівнем зарплати у понад 35 тис. грн;
змішану модель – 35 тис. грн зарплати для найманого працівника, 20 тис. грн військового збору для ФОП.
 
Економічне бронювання – що відомо
Раніше повідомлялося, що в Офісі президента нібито відмовилися від такої ідеї через те, що вона не подобається Генштабу. Втім, офіційного підтвердження таким заявам немає.
Дмитро Наталуха у коментарі «Інформатору» казав, що наразі тривають жваві дискусії, а економічне бронювання необхідне для того, щоб забезпечити передбачуваність економіки.
Раніше казали, що парламент розглядає два варіанти економічного бронювання. Перший передбачає, що розмір податків із зарплати військовозобовʼязаного має бути 35 тисяч гривень. Цієї суми, як зазначається, вистачить для утримання одного бійця. А другий варіант передбачає квоту на підприємство для військовозобовʼязаних. Однак яку саме модель бронювання запровадять та чи буде такий варіант – невідомо також.
Нагадаємо, що наприкінці травня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 11308 – теж про економічне бронювання. Ним пропонується, щоб однією з ключових умов економічного бронювання була сплата податків. Її сума має бути не меншою за встановлений розмір мінімальної заробітної плати на поточний місяць.
Джерело: informator.ua