Поточний № 11 (1421)

03.06.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Про ситуацію в Першотравневській громадi


09.11.2022

У Першотравневській громадi Нікопольського району прийняли понад 7 тисяч переселенцiв. Розселити їх допомоги мiсцевi мешканцi. В громадi розпочався опалювальний сезон. Попри вiйну, там чепурять села – цьогорiч висадили понад тисячу дерев. Про це стало вiдомо пiд час брифiнгу у Днiпропетровськiй ОВА.
«Громада приймає переселенців. У нас зареєструвалися понад 7,5 тис. людей, 1615 з них – діти. 80% переїхали з Нікополя – міста, яке щодня страждає від ворожих обстрілів», – розповіла голова Першотравневської громади Тамара Литовченко.
Вона додала, що всіх переселенців розмістили в приватних садибах.
«Мешканці нашої громади знайшли можливість і звільнити житло, і потіснитися. Всі з розумінням і увагою ставляться до людей, які найбільше постраждали від війни», – сказала Тамара Литовченко. 
9 шкіл громади  працюють дистанційно, сповістила вона.
«Педагоги залучають всіх до волонтерства. Діти створюють малюнки та пишуть листи бійцям. Працівники печуть смаколики і передають захисникам. Мешканці виготовляють окопні свічки», – розповіла голова громади.  
В одному із сіл громади за час війни побудували 2,5 км водоводу.
«Опалення є в усіх закладах. Працюють твердопаливні котельні, є запас брикетів», – повідомила  Тамара Литовченко.
У громаді проводять озеленення. Цьогоріч висадили понад 1 тис дерев – фруктових та декоративних.
«У штатному режимі працюють всі заклади та установи. Амбулаторії та ФАПи надають своєчасну допомогу. Всі живуть з вірою в перемогу, ЗСУ, майбутнє України», – підсумувала Тамара Литовченко.