Поточний № 10 (1420)

01.06.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

У Юр’ївській громаді зібрали вже понад 60% врожаю зернових 


19.07.2022

У Юр’ївській селищній громаді Павлоградського району аграрії зібрали вже понад 60% врожаю зернових. Косять пшеницю та ячмінь. Намолотили майже 27 тис. тонн. За тиждень планують завершити. Про це під час брифінгу у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації розповів голова громади Іван Буряк.
«Жнива у розпалі. Врожай непоганий – 40-50 центнерів з гектара. Наші аграрії збирають пшеницю та ячмінь. Пізніше перейдуть на соняшник та кукурудзу. На осінь вже планують посівну», – зазначив Іван Буряк. 
Він додав, що саме фермерські господарства наповнюють бюджет громади. А ще приймають на роботу переселенців.
Загалом у громаді мешкають майже тисяча переселенців. Більшість з Донеччини та Луганщини: Слов’янська, Сєвєродонецька. Для людей облаштували один із гуртожитків. Частину прийняли до себе місцеві жителі.
«Допомагаємо переселенцям гуманітарними наборами: засобами  гігієни, продуктами. Волонтерські організації дуже підтримують», – сказав Іван Буряк. 
В цілому ситуація у громаді спокійна, наголосив її очільник. Працюють усі старостати. Комунальні заклади забезпечують водопостачання, вивіз сміття. В аптеках достатньо медикаментів, в магазинах – продуктів. Працює ЦНАП. Він не припиняв свою роботу з початку повномасштабної війни. Там можуть отримати адмінпослуги і місцеві мешканці, і переселенці.